Duchovní služba pro nemocné

Rada pro pastoraci ve zdravotnictví

Nemocniční kaplani získali potřebnou kvalifikaci

V sobotu 10. září 2022 složilo 30 nemocničních kaplanů písemné a ústní zkoušky na závěr celoživotního kurzu Nemocniční kaplan na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Mezi účastníky jednoletého kurzu byli zastoupeni kaplani z arcidiecézí Olomouc a Praha, diecézí Ostrava-Opava, Brno a Hradec Králové. Ekumenický rozměr kurzu potvrzuje nejen účast kaplanů z Církve československé husitské, Církve českobratrské evangelické a Církve adventistů sedmého dne, ale také výuka expertů z Církve jednoty bratské a Církve českobratrské evangelické.

Na výuce kromě vyučujících z Cyrilometodějské teologické fakulty a Lékařské fakulty UP v Olomouci se podíleli odborníci z několika nemocnic: Fakultní nemocnice Olomouc, Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, Nemocnice Milosrdných sester v Kroměříži, Odborného léčebného ústavu v Pasece a Psychiatrické nemocnice Šternberk.

Praxe pod vedením diecézních koordinátorů a zkušených nemocničních kaplanů probíhala ve vybraných nemocnicích, kamenných a mobilních hospicích v Čechách a na Moravě.

Na kurzu se podílela Katolická asociace nemocničních kaplanů v České republice.

 

 

Zobrazit všechny zprávy

Kalendář akcí

Aktuality

Zobrazit vše

Copyright © 2020 dspn.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign