Duchovní služba pro nemocné

Rada pro pastoraci ve zdravotnictví

Diecéze Padova vyčlenila kněze do nemocnice

Itálie. Šestačtyřicetiletý kněz padovské diecéze, o. Marco Galante, se z podnětu diecézního biskupa přestěhoval do nemocnice vyhrazené pacientům s koronavirem, aby byl nepřetržitě k dispozici nemocným i jejich rodinám a ošetřovatelskému personálu. “Není to hrdinský čin, ale znamení toho, že církev je nablízku trpícím”, uvedl pro Vatikánský rozhlas.

Administrátor čtyř farností a dlouholetý nemocniční kaplan se této mise ujal v minulém týdnu. Jeho nemocniční pokoj dělí od pacientů pouze jediné schodiště, a tak může být každé dopoledne přítomen k duchovním rozhovorům a posile. Za lidi, kteří si od něj udržují určitý odstup, se modlí při odpolední mši svaté, která je přenášena do nemocničních pokojů. K večerní modlitbě se pak připojují jeho čtyři farnosti.

“Lidé zde potřebují slova, dodávající útěchu a naději. Většinu dne totiž prožívají v izolaci”, vysvětluje otec Galante. Zejména v noci se často objeví strach a starosti, a pak je fyzická přítomnost kněze velikou předností. “Na odpočinek zbývá málo času”, usmívá se nemocniční kaplan, který se nicméně nepovažuje za hrdinu: “Po celé Itálii mám řadu kolegů, kteří za nemocné dávají život”. A nejenom za nemocné, ale také za jejich rodiny či nemocniční personál, který požádá o modlitbu a požehnání v náročné práci.

Převzato z Rádia Vatikán.

Zobrazit všechny zprávy

Kalendář akcí

Aktuality

Zobrazit vše

Copyright © 2020 dspn.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign