Duchovní služba pro nemocné

Rada pro pastoraci ve zdravotnictví

Nemocnice sv. Kříže na Žižkově slaví 100 let

V pondělí 13.11.2023 na svátek sv. Anežky České sloužil mši svatou v Nemocnici sv. Kříže Žižkov pomocný biskup a generální vikář pražské arcidiecéze Zdenek Wasserbauer. Slavnost se uskutečnila nejen jako oslava svaté Anežky, ale také jako poděkování za 100 let existence této nemocnice.

Mše svaté se zúčastnily i řádové sestry české provincie kongregace Milosrdných sester svatého Kříže, které přijely především z Kroměříže, ale i sestry z jiných míst. Před samotnou mší svatou provedl nemocnicí přítomné řeholní sestry a další hosty ředitel nemocnice Mgr. Tomáš Krajník v doprovodu sestry Miroslavy, jednatelky Nemocnice sv. Kříže Žižkov a sestry Marie Goretti, tamní nemocniční kaplanky.

Po mši svaté si pomocný biskup Zdenek Wasserbauer rovněž prohlédl nemocnici a navštívil i pacienty na lůžkových odděleních. Slavnostní den byl ukončen prezentací nového klipu nemocnice, malým koncertem viloncellisty Petra Špačka a představením vizí do budoucna, které přednesl ředitel nemocnice Tomáš Krajník.

Součástí slavnosti bylo také požehnání nové sošky svaté Anežky, která bude umístěna v nemocniční kapli. Působivé vyprávění o vzniku sošky a souvislosti s biskupem Zdenkem si můžete poslechnout zde: https://drive.google.com/file/d/1T2nTuRm9wvQl8hX_NH1O9PjiJfjaEcqn/view?usp=sharing

Fotografie ze slavnosti si můžete prohlédnout zde: https://drive.google.com/drive/folders/1L2_owPSZhjLAL9UKlDRMKF_f-xHWQ_1r?usp=sharing

 

Zobrazit všechny zprávy

Kalendář akcí

Aktuality

Zobrazit vše

Copyright © 2020 dspn.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign